Arama:

Laminant parke nasıl döşenir?

 Laminant parke döşemek için öncelikle gerekli malzemeler: Laminant parke, Şilte Süpürgelik Çekiç Vurma ve mesafe takozu Çektirme demiri Kurşun kalem Falçata ve plakları kesmek için testere Öncelikle laminant parkeler hangi yönde döşenecekse o yöne doğru şilte serilir.3 tane plaka alınır ve basamak şeklini alacak şekilde boyları kesilir.Plaka sayısı kilit sistemine göre değişiklik gösterebilir.Bazılarında 4-5 tanede olabilirken bazılarında tek sıra olabilir.Plakaların uçtan birleşme noktalarında 25-30 cm fark olmalıdır. Laminant parke, bu şekilde sağlam bir tutunma olur.Duvar ve diğer bitiş engellerinden en az bir cm ideal olanı 1,5 cm boşluk olmalıdır. Alan boyu 8×14 ‘ten büyük ise genleşme boşlukları bırakılmalıdır.(Bu kurallara uyulmazsa parkelerde şişme olur).Mesafe takozları yardımı ile duvar mesafesi  ayarlanıp ilk plakanın oluklu kısmı size doğru olacak şekilde yerleştirilir.Daha önce boyları kısaltılan plakalar basamaklanarak ilk plaka kilitlenir.Daha sonraki kilitleme olayı farklılık gösterir. Bu ambalajın üstündeki kullanma talimatına göre yapılır.

Parke bakımı ve temizliği

Parkelerin uzun ömürlü olması birazda sizlerin parkelere karşı temizlik özeninizle olur. Parkelere yapılacak düzenli temizlik parkelerin daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Peki, ama parkelerdeki temizliği nasıl yapmalıyım?

Zemin döşemesi evde en çabuk giderebilecek bölgelerdendir. Çünkü evde kullanılan ve basılan bölgedir. Ve günün kirliliğini üzerinde taşır, Tos, pislik gibi mikropsu şeyleri hemen alabilen bunu sizlere yansıtabilen bölgedir. Ve bu yüzden temizliği çok önemlidir. İlk olarak parke temizliğinde yerleri silmek için kullanılan yer sil gibi temizlik malzemeleri bulunması gerekir ve bu tür temizlik malzemeleriyle iki günde bir bu parkeler silinmesi gerekir.
Ve Parkelerin temizliğinde alkol gibi benzeri maddelerle kesinlikle kullanılmaz. Bu parkelerin ömrünü büyük ölçüde etkiler.

Parke bakımında bir dikkat edilmesi gereken unsurlardan bir tanesi de döşemenin üzerine koyacağınız kesici, delici eşyalardır. Bu tür eşyalar parkelere büyük ölçüde zarar verebilir.