Arama:

Klima Ustası Klima servisleri

Enerji verimliliği yüksek ‘A Tipi’ cihazların tercih edilmesinin gerektiğini belirten Peri, ‘A Tipi’ klimaların maliyetinin yüksek olmasına rağmen enerji tasarrufu yaparak uzun vadede tüketici lehine sürekli kazanç sağladığına dikkati çekti.

Peri, şu bilgileri verdi; “Cihazın, dış ve iç ünitesinin sürekli temiz ve bakımlı olması cihaz kapasitesinden her zaman tam olarak faydalanmanızı sağlar. Bunun için özellikle iç ünitenin, hava filtresinin ve dış ünitenin serpantinleri sık sık toz gibi yabancı maddelerden temizlenmeli, hatta yıkanmalıdır. Klimalardaki soğutucu gazın ölçümü en az yılda bir defa teknik servis tarafından yapılmalı ve eksik ise tamamlanmalıdır. Eksik soğutucu gaz ile çalışan klimalar gereksiz enerji sarfiyatına neden olmaktadır.”

Klimalarda kış için konfor sıcaklığını 20-22 derece, yaz için de, 24 dereceye ayarlaması gerektiğini belirten Peri, “Cihazı konfor sıcaklığına ayarlayarak kendi kontrol sistemi ile ortam havasını istenen sıcaklık değerine getirmesini beklemek en doğru yöntemdir. Bunun dışında bir an önce ortamı soğutmak veya ısıtmak amacıyla en düşük ya da en yüksek sıcaklık değerine ayarlamak, sağlık açısından risk taşıdığı gibi enerji israfına da neden olur. Önerilerin dikkate alınması ile klimaların verimli, konforlu ve uzun ömürlü kullanımı sağlamak mümkündür.”

Yapı Malzemeleri

Yapıları ve binaları inşa etmek için kullanılan malzemelere genel olarak yapı malzemeleri denir. Aynı zamanda yapılarda kullanılacak olan yapı parçalarına ve bunlar için kullanılan maddelere de yapı malzemeleri denir. En sık kullanılan doğal yapı malzemeleri örneğin dekorasyon modelleri ev dekorasyon iç dekorasyonahşap veya doğal taşlardır. Bu malzemelerden bazıları aşağıda listelenmiştir:

Doğal taşlar: Granit, kireç taşı, mermer, bazalt, alçı taşı, dolamit, arduvaz, killi şist, kuvarsit, traverten, konglomera, kalker, kum, siyenit, diorit, mikaşist, serpanin vb.

Suni taşlar:
Kiremit, tuğla, beton, kil tuğlası, agrega, seramik, hafif beton, gazbeton vb.

Harç katkıları:
Anhidrit, kireç, alçı, çimento, bitüm, reçine, tutkal, epoksi, camsuyu, sıva ve duvar bağlayıcı katkı maddeleri vb.(Bu taşlar ile ilgili detaylı bilgiyi yapı market sitemizde bulabilirsiniz.)

Yapı harcı ve betonda doğal ve yapay çakıllar:
Kum, iri kum, yüksek fırın cürufu, genleştirilmiş kil, perlit, bims vb.

Raflar

Bir inşaat projesi söz konusu mülkün etkileşimde bulunduğu hukuki çerçevelere uygun olmalı. Bunlar, mülkün kullanımı hakkındaki devlet düzenlemelerini, ve inşaat süreci boyunca ortaya çıkan yükümlülükleri kapsar. Proje, bölgelere, inşaat kurallarına ve bu kuralların beraberinde getirdiği şartlarına uymak zorunda. Bu kurallara ve standartlara uymayan inşaatlar sahibinin çıkarına olmayacaklardır.Aynı zamanda İnşaat sahipleri yapı market ve sistemler hakkında tam bilgiye sahip olmalıdır.

Burada uyulması gereken raflar sistemi mağaza raf sistemleri çelik raf yazılı olmayan kuralları kapsayan konular da vardır. Örneğin bölgedeki alışkanlık veya gelenekler gibi, veya beklentiler gibi. Bunlar, iş yerlerinin bir arada ve aynı bölgede inşaa edilmesi ve konutların konut olarak kullanılan bölgelere inşaa edilmesi olarak ilk başta sıralanabilecek genelde uyulan uygulamalardır.

Kablolar

Kablolar üretim aşamasında plastikle sarılırken, yanıcı malzemedirler. Bunu engellemek için Avrupa ve diğer ülkelerde genellikle kabloların yakınına düzenli biçimde inorganik yanmayan örtü veya kutular koyulur.
Günümüzün önemli kablo üreticilerinin ürettikleri kablolar her türlü standartlara ve normlara uygun kablolardır. Kabloların genel standartları ile ilgili detayli bilgi kablolar kalıbı usb kablo data kablosu yapi marketi sitemizde mevcuttur.Genellikle kabloların üzerinde üretci bilgileri, standart (norm) bilgileri, hangi amaçla üretilmiş bir kablo olduğu, uzunluğu, çapı, üretildiği ülke, üretim yılı, ve kodlardan oluşan bilgiler küçük harfler ve işaretlerle belirtilmektedir.

Prefabrik Hazır Ev

İnşaat Malzemeleri,Prefabrik Hazır Ev,Banyo Mutfak Malzemesi,Ahşap Konut,Boya Nalbur malzemeleri,istanbul Ankara YapiMarketi malzemeleri üzerine Sitemizi gezerek tüm Yapı Market ihtiyaçlarınıza karşılık vercek firmalar ulaşabilir , FARKLI – FARKLI  fiyatlar alabilrsinizHer kategoriden her çeşit firmaya ulaşabilirsiniz . İhtiyaçlarınızı en kısa zama…

Ürün kalite

Ürün kalite ve maliyetinin rekabetin vazgeçilmez unsurları olduğu bugünkü rekabetçi  ortamda, tasarımda ve üretimde daha ileri teknolojileri kullanarak iş ortağı müşterilerimize,,,
ve son kullanıcılara  uluslararası standartlarda ürünleri en uygun şartlarla temin etmeye gayret  ettik.  Bu amaçla faaliyet alanımızdaki  gelişmeleri  yakından takip ederek  yabancı ülkelerdeki  rakiplerimizle  aynı teknolojik seviyenin muhafazası için üretimde son teknoloji ürünü makine,  teçhizat  ve proseslerin kullanımına önem vermekteyiz.

Tansiyon Aleti Kullanımı

* Manşonunun havası iyice boşaltılır.
* Ölçüm yapılacak kişinin kolundaki atardamar el yarımıyla bulunur. Atardamar, dirsek kıvrımının iç tarafındadır ve baş parmak ya da işaret ve orta parmakaların uç kısımları ile kolayca hissedilebilir.
* Manşon, dirsek kıvrımının 3 ile 4 cm kadar üst kısmına doğru, içindeki hava torbası kol arterini ortalayacak şekilde ve kolu tam saracak şekilde, ne çok sıkı, nede çok gevşek olarak yeterli bir sıkılıkta kola sarılır.
* Steteskop kulaklığı ölçümü yapan kişi tarafından kendi kulağına takılır
* Steteskopun tambur kısmı (diyafram olan kısmı), manşonun altına tamamen girmeyecek biçimde, atardamar üzerine fazla bastırmadan koyulur.
* Pompanın ucundaki vana kapatılarak manşon basıncı, ölçüm yapılan kişide beklenen sistolik arter basıncı (büyük tansiyon) 15-20 mm Hg daha yüksek olacak şekilde arttırılır, ya da manşon basıncı artırılırken steteskop aracılığıyla sesler (Korotkoff sesler) dinlenir ve manşon basıncı, seslerin kesildiği basınçtan 15-20 mm Hg daha yüksek olacak şekilde arttırılır.
* Vanası yavaşça açılır manşon basıncının saniyede 1-2 mm Hg hızla düşmesi sağlanır ve bu esnada stetoskop aracılığıyla sesler dinlenir.
* Seslerin ilk geldiği anda manometreden okunan basınç büyük tansiyondur.
* Manşon basıncı düşürülürken ses gelmeye devam eder, daha sonra sesin şiddeti azalır ve bir noktada duyulmaz olur. Sesin duyulmadığı anda okunan basınç değeri ise küçük tansiyondur.
* Steteskop kulaktan çıkartılır ve manşonun içindeki hava tamamen boşaltılarak alet koldan çıkartılır.

Tirfon Vidalar ve Makine Vidaları

Nasıl ölçü almalı?

Düz başlı vidalarda gövdeden vida başının altına kadar,

Bombeli başlı vidalarda vida başının ortasına kadar …

Nasıl ölçü almalı?

Düz başlı vidalarda gövdeden vida başının altına kadar,

Bombeli başlı vidalarda vida başının ortasına kadar,

Yassı başlı vidalarda vidanın tamamı kadar ölçü alın.

Vidanın çapını ucundan ölçün. (örn. M 3×30 mm gibi)

Tirfon vidalar genellikle sıkı vidalama işlemlerinde kullanılır.

Ahşap için önce vida çapının ve diş uzunluğunun yaklaşık 2/3’ü kadar önden delin, vidanın gövdesi için deliği genişletin.

Dübel seçerken vida üreticisinin talimatını dikkate alın.

Makine vidaları ağır malzemeyi sağlam vidalamak için kullanılır.

Lütfen dikkat: Sanayi ve otomotivde özel malzeme yüzeyleri vidalanır.

Vidanın kendiliğinden çıkmasını engellemek için emniyet somunu kullanmak gerekir.

Vida başı ve somunlar için uygun kapaklar bulabilirsiniz.