Arama:

İlaçlama Hakkında Herşey …

İlaçlama yaptırılmadan önce nelere dikkat edilmeli ?…..

Aksi durumlarda Sağlınızı zarar görebilir,Evdeki böceklerden kurtulamayabilirsiniz.Eviniz için hangi ilaçlama yönteminin uygun olduğunu seçicek olan kişi veya kurum mutlaka eğitimli ve işini bilen birisi olması gerekmektedir.Hangi haşereye hangi ilacın kullanılacağını ve hangi bölgelere uygulanacağını ev sahibi yada eğitimsiz bir kişi bilemez bu yüzden profesyönel kişilere ilaçlama yaptırılmalıdır. ilaçlama eğer jel yöntemi ile yaptırılacaksa kesinlikle bir hazırlığa veya dikkat edilmesi gereken bir husus yoktur.

Konut Hizmetleri
Evinizde gördüğünüz her böcek, haşere, görmediğiniz yüzlercesinin işaretidir. Çünkü böcek ve haşereler karanlığı severler ve çok çekingendirler. Işıklar söndüğünde ortaya çıkar ve ilk ışıkla birlikte yuvalarına saklanırlar. Böcek, haşere ve kemirgenler çok hızlı çoğalırlar. Böcek, haşere, kemirgen, fare ve buna benzer zararlılardan HAŞERE İLAÇLAMA TEMİZLİK HİZMETLERİ sizi kurtarıyor…..

Apartman Site İlaçlama
TOPLU İLAÇLAMALARDA ORTAK KULLANIM ALANLARINDAN:
Merdiven boşlukları, bodrum, çatı , görevli dairesi ve yönetici dairelerinden ücret talep edilmez.

Apartman ve sitelerin ilaçlanmasında, toplu ilaçlamalarda normal ücretin sadece yarısını talep ediyoruz.

Kullanılan ortak kullanım alanlarında şirketimiz tarafından ücretsiz ilaçlanacaktır.

Ticari Hizmetler
HAŞERE İLAÇLAMA TEMİZLİK HİZMETLERİ, iş yerinizi istila edebilecek böcek, haşere ve kemirgenler, farelerle mücadele ederek, işinizdeki başarınızda size yardımcı olur. Haşere ve kemirgen problemlerinden kaynaklanan sağlıksız sanitasyon koşulları, müşterilerinizin kayıplarına ve bunun sonucu olarak zarar etmenize neden olabilmektedir. Etkin ve profesyonel yöntemlerle yapılan mücadele kesenizden para tasarrufu yapmanızı sağlarken, müşterileriniz ve çalışanlarınız için sağlıklı bir ortam oluşturur.

Haşere Kontrol Programının Uygulandığı Yerler

Nakil araçlar ilaçlama servisleri

Ev ilaçlama hizmeti

Apartman ilaçlama işi

Pastane ilaçlama hizmeti

Fabrika ilaçlama hizmeti
Otel ilaçlama hizmeti

Bina ilaçlama şirketleri

Fırın ilaçlama hizmeti

Restaurant ilaçlama hizmeti

Alışveriş merkezi ilaçlama
Mağaza ilaçlama hizmeti

Uçak ilaçlaması

Otobüs ilaçlama firması

Tren ilaçlama firmaları

Fabrika ilaçlama hizmeti
Gemi ilaçlama şirketi

Askeri birlikler

Hastaneler ilaçlama

Sağlık Kurumu ilaçlama servisi

İşhanı ilaçlama hizmeti
Dershaneler ilaçlama

Otopark ilaçlama

Yurtlar ilaçlama hizmeti

Piknik alanları ilaçlama

Okul ilaçlama hizmeti
Yuvalar ilaçlama servisi

Bahçe ilaçlama servisi

Sinema Salonu ilaçlamak

Bahçeler Açık alan ve araziler

Yapı Market fuarında bizde orada idik……..

Bu yıl ilk düzenlenen yapı market tedarikcileri fuarı büyük bir katılımla gerçekleşti. Fuarda gerek ustalar gerekse imalatcı firmalarla görüşme imkanına sahip olduk. USTALAR.COM standı ziyaretcilerden büyük bir ilgi topladı. Ziyaretci ve Katılımlar USTALAR.COM için çok olumlu değerlendirmeler yaptı. Bu projenin devam etmesi için telkinlerde bulundular.

Çatı Onarım, Çatı Tamir, Proje

Uygulama Alanları; Fabrikalar,Fabrika Sahaları,Fabrika Çatıları,İş merkezleri,Depolar,Hangarlar,Konutlar, Sağlık, Eğitim ve Spor Tesisleri ,Belediyeler, Askeriye Ve Devlet Kurumları ,Çatı çeliği imalatı,Çelik kontriksiyon montajı konusunda uzman ekipleriyle hizmet vermektedir.

Estetik ve çağdaş görüntüsü ile yaşam alanlarınızı güzelleştiren, binanıza değer katan, yıllar sonra bile ilk günkü güzelliğini koruyan, Paksiding  kaplama sistemlerinin uygulama çalışmalarını yapmak üzere teknik uygulama eğitimini tamamlamış, sertifikalı güven duyabileceğiniz usta ekibimizle hizmetinizdeyiz.

Klima Ustası Klima servisleri

Enerji verimliliği yüksek ‘A Tipi’ cihazların tercih edilmesinin gerektiğini belirten Peri, ‘A Tipi’ klimaların maliyetinin yüksek olmasına rağmen enerji tasarrufu yaparak uzun vadede tüketici lehine sürekli kazanç sağladığına dikkati çekti.

Peri, şu bilgileri verdi; “Cihazın, dış ve iç ünitesinin sürekli temiz ve bakımlı olması cihaz kapasitesinden her zaman tam olarak faydalanmanızı sağlar. Bunun için özellikle iç ünitenin, hava filtresinin ve dış ünitenin serpantinleri sık sık toz gibi yabancı maddelerden temizlenmeli, hatta yıkanmalıdır. Klimalardaki soğutucu gazın ölçümü en az yılda bir defa teknik servis tarafından yapılmalı ve eksik ise tamamlanmalıdır. Eksik soğutucu gaz ile çalışan klimalar gereksiz enerji sarfiyatına neden olmaktadır.”

Klimalarda kış için konfor sıcaklığını 20-22 derece, yaz için de, 24 dereceye ayarlaması gerektiğini belirten Peri, “Cihazı konfor sıcaklığına ayarlayarak kendi kontrol sistemi ile ortam havasını istenen sıcaklık değerine getirmesini beklemek en doğru yöntemdir. Bunun dışında bir an önce ortamı soğutmak veya ısıtmak amacıyla en düşük ya da en yüksek sıcaklık değerine ayarlamak, sağlık açısından risk taşıdığı gibi enerji israfına da neden olur. Önerilerin dikkate alınması ile klimaların verimli, konforlu ve uzun ömürlü kullanımı sağlamak mümkündür.”

Su Sızıntısı

 Konut , işyeri ve fabrika;
– Binalardaki su sızıntısı ve rutübeti 1 günde noktasal olarak tespit ediyor ve sizin bize bıraktınız gibi size geri teslim ediyoruz;
– İşyeri veya konutlarınızdaki temiz veya atık su sızıntılarını noktasal olarak tespit ediyor ve onarıyoruz;
– Bina bodrumlarına sızan suyu tespit edip binalarınızın temeline zarar vermesini engelliyoruz;
– Beton veya toprak altında kalmış rogarları tespit ediyoruz.
Temiz su kaçağı tespiti – Atık su kaçağı tespiti – Atık su tıkanıklığı tespiti – Bina, bodrum katlarındaki sızma su tespiti – Beton ve toprak altında kalmış rogar tespiti – Kanal görüntüleme
Temiz ve Pis su kaçağı-
En son teknoloji cihazlarla temiz su ve artık su tesisatlarınızdaki kaçağı

İş Güvenliği Malzemeleri

Günümüzde sanayileşmekte olan ülkelerde çalışanların sayısındaki hızlı artış beraberinde çalışanların bir takım sağlık ve iş güvenliği sorunu getirmiştir.

Sanayileşmiş ülkeler içinde bulunduğumuz yüzyılda ciddi çabalar harcamaktadırlar. Bu konuda eğitim ve kontrole önem vermekteler, ayrıca bu konuyla ilgili olarak işyerlerinde gerekli önlemlerin alınmasını sağlamak amacıyla işyerlerini yoğun denetim altında tutmaktadırlar.Uluslararası çalışmalarına göre her yıl ortalama 50 milyon iş kazası olmakta, yaklaşık 100 bin kişi hayatını kaybetmekte,1,5 milyon kişi sürekli iş göremez olmaktadır. Gelişmiş sanayi ülkelerinde 10 kişiden biri iş kazası geçirmektedir. Türkiye’de her yıl iş kazasında 1500 kişi hayatını kaybederken, 3 binden fazla kişi sakat kalmaktadır. Ülkemizde iş kazası sayısı yılda 95 bin civarındadır. İş kazası ve meslek hastalıkları önlenebilir mi? İstatistikler, iş kazası ve meslek hastalıklarının maalesef kaçınılmaz olduğunu gösteriyor ama riskler kontrol altında tutulduğunda, yaralanma ve hastalıklar tümüyle ortadan kaldırılmasa da oldukça düşük seviyelere indirilebiliyor.

Yangın söndürme

Yangın söndürme ve Eğitimin; insan can ve mal kaybının önlenmesinin en önemli temel ilkesi olduğunu hiçbir zaman aklımızdan çıkarmadan, hizmet anlayışımızı manevi yönden de sürdürmekteyiz.Yönetim kadromuzun tamamı aile fertleri olup, Aile firması olarak halkımıza kusursuz hizmet vermeye devam edeceğiz. Bundan başka firmamızın eğitim salonlarında yangın eğitimi, söndürme ve kurtarma eğitimleri de slayt şeklinde verilmektedir, Sinevizyon, video projeksiyon, görsel materyaller kullanılmaktadır. Eğitim sonrası Söndürme tatbikatları yapılmaktadır.Yapılan testte başarı gösterenlere sertifika verilmektedir.  Yangınsız ve mutlu günler dileğimizdir.

İş sağlığı ve güvenliği çalışan temsilcileri

İşveren, iş sağlığı ve güvenliği konusunda özel görevi bulunan çalışanların veya iş sağlığı ve güvenliği çalışan temsilcilerinin görüşlerini alacak. İş sağlığı ve güvenliği çalışan temsilcileri, tehlikenin kaynağında yok edilmesi veya tehlikenin azaltılması için işverene öneride bulunup, işverenden gerekli tedbirlerin alınmasını isteyebilecek.
İş sağlığı ve güvenliği konusunda özel görevi bulunan çalışanlar veya iş sağlığı ve güvenliği çalışan temsilcileri, bu görevlerini yürütmeleri nedeniyle dezavantajlı duruma düşürülemeyecek.

İşveren, her çalışanın çalıştığı yere ve yaptığı işe özel bilgi ve talimatları da içeren sağlık ve güvenlik eğitimi almasını sağlayacak. Bu eğitim özellikle, işe başlamadan önce, çalışma yeri veya iş değişikliğinde, iş ekipmanlarının değişmesi ve yeni teknoloji uygulanması halinde yapılacak. Eğitim, değişen ve yeni ortaya çıkan risklere uygun olarak yenilenip, gerektiğinde periyodik olarak tekrarlanacak. Verilen eğitimler nedeniyle çalışanlara veya temsilcilerine herhangi bir mali yük getirilemeyecek ve eğitimlerde geçen süre çalışma süresinden sayılacak.

Çalışanlar, davranış ve kusurlarından dolayı, kendilerinin ve diğer kişilerin sağlık ve güvenliğinin olumsuz etkilenmemesi için azami dikkati göstermek ve görevlerini, işveren tarafından kendilerine verilen eğitim ve talimatlar doğrultusunda yapmakla sorumlu olacak. Kendi adına çalışanlar, bağımsız iş yerlerinde yürüttükleri çalışmalar esnasında kendi sağlık ve güvenliklerini sağlamak amacıyla kanun çerçevesindeki sağlık ve güvenlik tedbirlerine uyacak.

Çalışanların işe girişlerinde sağlık muayeneleri yapılarak, işe uygun olduklarını belirten sağlık raporu alınması zorunlu olacak. Sağlık gözetiminin mali yükü, hiçbir şekilde çalışanlara yükletilemeyecek.

Hurda Plastik

Plastikler doğada hazır bulunmaz, doğadaki elementlere insan tarafından müdahale edilmesi ile elde edilir. Elde edilmesi belli bir sıcaklık ve basınç altında, katalizör kullanılarak monomerlerin reaksiyona sokulması ile olur. Plastik ilk üretildiğinde toz, reçine veya granül halde olabilir. Genelde plastikler petrol rafinerilerinde kullanılan ham petrolün işlenmesi sonucu arta kalan malzemelerden elde edilir. Yapılan araştırmalara göre dünyadaki petrolün sadece % 4 lük bir kısmı plastik üretimi için kullanılmaktadır. Kalıba dökme, haddeleme ya da herhangi baska bir teknikle kolayca biçimlendirilebilen çok çesitli yapay malzemelerin ortak adi. Plastik sözcügü, “biçimlendirme” anlamindaki Yunanca plastikos sözcügünden gelir. Bazen kauçuk ve benzeri öbür dogal ürünler plastik tanimina sokulmakla birlikte, modern tanimlama da plastiklerin disinda tutulur. Reçineler ile plastikler arasindaki ayrimi yapmak da zordur. Yapay malzemelerin çogu hem reçine, hem de plastik olarak adlandirilabilir. Eskiden reçine sözcügü, kaplama maddelerinin bilesimlerindeki dogal ürünlerin yerine geçebilen ürünler için, plastik sözcügü de üretim sirasinda bir kaliplama isleminden geçen malzemeler için kullanilmistir. Plastiklerin büyük bölümünün en önemli özelligi, isitildiklarinda erimeden yumusamalari ve yumusak haldeyken mekanik yollarla kolayca biçimlendirilebilmeleri, sogutulduklarinda ise yeniden sertlesmeleridir. Bu özellik plastiklerin molekül yapisindan kaynaklanir.

Hurda Kullanıcısı

Hurda, Hurdacı ve Hurda Kullanıcısının Buluştuğu yer

Tabii kaynakların sınırsız olmadığı, dikkatlice kullanılmadığı takdirde bir gün bu kaynakların tükeneceği şüphesizdir. Kaynak israfını önlemenin yanında, hayat standartlarını yükseltme çabaları ve ortaya çıkan enerji krizi ile bu gerçeği gören gelişmiş ülkeler atıkların geri kazınılması ve tekrar kullanılması için yöntemler aramış ve geliştirmişlerdir.Kalkınma çabasında olan ve ekonomik zorluklarla karşı karşıya bulunan gelişmekte olan ülkelerin de tabii kaynaklarından uzun vadede ve maksimum bir şekilde faydalanabilmeleri için atık israfına son vermeleri, ekonomik değeri olan maddeleri geri kazanma ve tekrar kullanma yöntemlerini araştırmaları gerekmektedir.  Demir, çelik, bakır, kurşun, kağıt, plastik, kauçuk, cam gibi maddelerin geri kazanılması ve tekrar kullanılması, tabii kaynaklarımızın tükenmesini önleyeceği gibi ülke ihtiyaçlarını karşılayabilmek için ithal edilen hurda malzemeye ödenen döviz miktarını da azaltacak, kullanılan enerjiden büyük ölçüde tasarruf edilecektir. En az yukarıda sayılanlar kadar önemli olan diğer bir husus da uzaklaştırılacak katı atık miktarlarındaki büyük azalma ve dolayısıyla çevre kirliliğinin önemli ölçüde önlenmesidir. Özellikle katı atıkları düzenli bir şekilde bertaraf edebilmek için yeterli alan bulunmayan ülkeler için katı atık miktarının ve hacminin azalması büyük bir avantajdır.