Cam Balkon nedir?

Cam Balkon nedir?

Cam Balkon Sistemleri Hakkında:
Cam balkon 1981 yılında ilk defa finlandiya’da uygulamaya başlanmıştır. Daha sonra Avrupa kentlerinde yayılmaya başlamış ve 1999 yılında ülkemizde, İstanbul’da da uygulamaları başlamıştır. Finlandiya’da ve Ülkemizde ilk yapılan cam Balkonlar alttan Taşımalı sistem denilen Bilye Tekerlekli sistemdir. Her kam plakasındaki yaklaşık 25-30 kg. yük iki adet bilyenin üzerinde hareket etmektedir. Jantın üzerinde giden otomobil misali.

Bu sistem bütün yükün tabana binmesi ve alttaki rayında alüminyum gibi yumuşak bir malzeme olması nedeniyle ray üzerinde çöküntüler meydana getirmektedir, aynen asfalttaki çöküntü ve tümsekler gibi. Dolayısıyla ray bir müddet sonra iyice deforme oluyor ve sistem kilitleniyor. Ilk çıkan sistem ucuz olması dolayısıyla halen piyasada müşterilere sunulmakta ve olması ve bir çok eksik Yönleri bulunmasına rağmen bu sistem fiyatının dez avantajlarından bahsedilmediği için eskiye göre AZDA olsa talep edilmektedir. ”

Bu sistemi tercih edecek olan Müşterilerimizin bu açıklamayı göz önünde bulundurmasını rica ederiz. ”

Alttan Taşımalı sistemin yukarıda bir kısmını saydığımız eksik ve problemli yönlerinden dolayı satın alan kullanıcılar bir müddet sonra rahatsızlık duymaya ve satın aldıkları yere şikayetleri başlayınca; alttan ve Ustten Taşımalı sistemler ortaya çıkmıştır. Bugün piyasada alttan ve Ustten Taşımalı sistemlerin onlarca değişik modeli vardır. Kullanılan Profilin Ebat ve et kalınlığı, cam bitiş kapağı uygulanıp – uygulanmaması, dış yüzeyde yağmur saçağı bulunması, estetik ve fonksiyonel olması gibi bir takım farklılıklar bulunmaktadır. Çalışma Prensibi olarak alt ve üst taraftaki raylarda yatay olarak hareket eden 4 adet çifttekerden oluşmaktadır. (Birbirinden bağımsız hareket eden toplam 8 adet teker.) Tekerlerin içi kapalı sistem rulman dışları ise polyemid denilen sert plastikle kaplanmaktadır. Yine piyasada bir çok farklı marka ve modelde aksesuarlar bulunmaktadır. Peki son kullanıcı olan siz değerli Müşterilerimiz gerçek kaliteyi nasıl fark edeceksiniz?

Firmanın en az 2-3 Sizlere acizane Tavsiyemiz kullandığı malzemeleri bizzat kendiniz yakından incelemenizdir. De uzun yıllar boyunca kullanacağınız bir üründür Çünkü cam balkon hem maliyetli, hem. Yaptırdığınız cam balkonların hafif bir rüzgarda şıngır şıngır sallanmasını veya cam aralarından giren Rüzgarla ıslık çalmasını istemezsiniz herhalde ….

Sonuç olarak biz, en ucuz cam balkonu yapıyoruz iddiasında değiliz, olamayız!.

Fakat biz Yaptığımız işi; Kullandığımız malzeme ve uyguladığımız işçilikle Orantılı olarak muadillerimiz arasında en uygun fiyata yapma, paranızın ve beklentinizin tam karşılığını vermek iddiasındayız.

Katlanır Cam Balkon Sistemi
Katlanır cam sistemi altta ve üstte kayıt olup estetik ve konforu bir arada sunan modern bir sistemdir. Camların katlanarak aynı noktaya toplanabilme özelliği nedeni ile mevsimsel değişikliklere en iyi şekilde cevap verebilen bir sistemdir. Bu sayede güzel hava şartlarında açık tutularak hiç kapatılmamış gibi, mekanlardan yararlanılması sağlanır.

Katlanır cam sistemi altta ve üstte kayıt olup estetik ve konforu bir arada sunan modern bir sistemdir. Camların katlanarak aynı noktaya toplanabilme özelliği nedeni ile mevsimsel değişikliklere en iyi şekilde cevap verebilen bir sistemdir. Bu sayede güzel hava şartlarında açık tutularak hiç kapatılmamış gibi, mekanlardan yararlanılması sağlanır.

Cam yüksekliği : 2000 mm kadar 8 mm 2000 mm ve üstü 10 mm temperli cam kullanılır.

Cam eni : Kapatılacak yere göre eşit olarak ölçülendirilmektedir.

Profil: Et kalınlığı 3 mm olup elektrostatik toz fırın boyada istenilen renkte boyanmaktadır.

Çalışan aksam : Her kanatta iki rulmanlı dört tekerlek, bulunmaktadır. Teker sistemi paslanmaya karşı pirinçtendir.

Yalıtım : Cam aralarında şeffaf Fitil, profil aralarında, alt ve üst Bazalar arasında 1000’lik kıl fitiller kullanılmaktadır.Profilerin kenarlarında su girmemesi için çıkıntılar () damlacıklar vardır. Sistemin çevresi Antibakteriyel silikonla izole edilip Dışarıdan gelebilecek yoğun yağmur toz rüzgar vs gibi etkenler bu sayede engellenmiş olur.

Kilit Mekanizması : Alt ve üst olmak üzere Açılım yerlerinden uygulanır.

Garanti : Sistem ve sistem içerisinde kullanılan tüm ekipmanlar 2 (iki) yıl garantilidir.

Katlanır Boycam Kapı Sistemleri

Boycam sistemi altta kayıt olmadan çalışan modern ve kullanışlı bir sistemdir. Cafe, veranda, restoran vb. mekanlarda çok amaçlı olarak kullanılabilen İsteğe yada kullanım kolaylığına göre kanat açılımları uygulanabilmektedir.

Cam : 10 mm temperli cam kullanılır.

Cam yüksekliği : 4000 mm kadar yapılabilmektedir.

Cam eni : 800_1000 mm olarak uygulama yapılmaktadır.

Profil : Et kalınlığı 10 mm olup elektrostatik toz fırın boya ile istenilen renk elde edilebilmektedir.

Çalışan Akşam : Her kanatta 2 adet tekerlek olup 4 rulmanla yön verebilmektedir ve Gövdesi çeliktir.

Yalıtım : Cam aralarında şeffaf Fitil alt ve üst Profiller arasında 1000’lik kıl fitiller kullanılmaktadır. Sistemin çevresi Antibakteriyel silikonla izole edilip Dışarıdan gelebilecek olan yağmur, toz, rüzgar vs gibi etkenler bu sayede engellenmiş olur.

Kilit : Her kanat birbirinden bağımsız olarak kilitlenebilmektedir.

Garanti : Sistem ve sistem içerisinde kullanılan tüm ekipmanlar 2 (iki) yıl garantilidir.