su yalıtımda kesin ve hesaplı çözüm ,

ThermoShield ( ISI KALKANI )

• Ülkemizde yürürlükte olan  yasa  ve yönetmeliklere göre  konut  olarak yapılmış  ve yapılan binalarda cephe kaçağı  %35 çatı  kaçağı  %25 pencere ve cam  kaçağı  %25 temel kaçağı  %15 olarak belirlenmiştir. Çatı ve cephe kaçaklarının ThermoShield  uygulamasıyla tamamı yok edilir. Bu da doğalgaz ve klima masraflarınızda aynı oranda bir tasarruf demektir.

• Şu anda  geçerli olan yangın yönetmeliğine göre ürünümüz A1 sınıfıdır.

• Kasım 2012 tarihi  itibari  ile çıkan  yasa  ile binalarda su  yalıtımı da zorunlu hale  gelmiştir.

Su yalıtımı da piyasadaki ısı yalıtım ürünlerine göre  ThermoShield’in ilave  bir  özelliğidir. Su yalıtımı yaparken nefes alabilme üstün bir membran teknolojisi olduğunu gösterir.

• Günümüzde dünyada yapı malzemeleri sadece ısı yalıtımı değil pek çok özellikle  donanımlı olmak zorundadır. Ve ThermoShield geleceğin teknolojisidir.

• Amerikan Nasa  uzay teknolojisi ile Alman SICC Kimya Endüstrisinin ortak  ürünü olan, ısı ve su yalıtımı sağlarken, nefes alabilen bir thero seramik membrandır.

 

• Isı yalıtımı sağlar. Isı iletkenlik katsayısı = 0,00021 w/mk

• Su yalıtımı sağlar.

 

• Isı ve Su yalıtımı sağlarken nefes alır. Dufüzyon= 1,8

 

• %50 oranında iç boş vakumlu thermo seramik kürecik ve %50 oranında akrelik bağlaçdan oluşur.  Yeşil üründür. İnsana ve Doğaya zararlı hiçbir kimyasal içermez.

 

• Sağlığa  zararlı hiçbir kimyasal içermez. Antialerjik, anti bakteriyel ve anti statiktir.

 

• Dış cephe, Çatı, İç cephe, Endüstriyel, Ahşap ve Tarihi Eser  uygulamaları için ürün  çeşitliliği mevcuttur. Cam, membran, beton,  şap,  sıva, shingle, plastikler, metaller tüm yüzeylere kolaylıkla uygulanır. Adelans  çok yüksektir.

 

• İç cephe uygulamasında, rutubeti %50 – %55 aralığında sabit tutar, fazlasını emer, eksiğini tamamlar, m2  de 450 gram su tutabilir. Küflenmeyi önler.

 

• %200 elastiktir, esner, çatlamaz ve sıva çatlaklarını göstermez.

 

• 4.000 Ayrı renk  seçeneği vardır.

 

• Nano teknoloji bir üründür. Kir tutmaz. Lekelenmez.

 

• Asitlerden, bazlardan ve tuzlardan etkilenmez.

 

• Farklı malzemelerin birleştirilmesinde güçlü tutunma ve yapışma özelliği nedeniyle detay sorunlarını çözer.

 

• Uygulaması son derece kolaydır.

 

 

 1. 1.      Ürünümüz %30-50 arası tasarruf sağlayan ısı ve su yalıtım kalkanı.

 

 1. 2.      Konut olarak yapılan binalarda ortalama %35 ısı kaçağı tespit edilmiştir. Ürünümüz yazın sıcağı kışın ise soğuğu engelleyerek klima-elektrik ve kalorifer yakıtından tasarruf sağlamaktadır.

 

 1. 3.      Her yüzeye uygulanabilir. Ankara Zübeyde Kanım Kız Meslek Lisesi çatısı bakırdır ve tarihi eser niteliğindedir. Kaplaması yapılmıştır. İnanılmaz memnuniyet tespit edilmiştir.

 

 1. 4.      Sayıştay Başkanlığı çatısı ürünümüz uygulanarak tasarruf sağlanmıştır.

 

 1. 5.      Alüminyum sandviç çatılara bile uygulanmaktadır.

 

 1. 6.      İzmir Kemalpaşa Belediyesi binası tarafımızdan yalıtılmış ve 1 yıl sonra klima masraflarından %35 tasarruf tespit edilmiştir.

 

 1. 7.      Havadaki tuz oranı binde 5 tir. Bu oran boyaları çatlatmaya, sıvaları deforme etmektedir. Ürünümüz ise %40 tuz oranına dayanmaktadır. Binde 5 ile Yüzde 40 arasındaki farkı takdirlerinize sunmaktayız.

 

 1. 8.      Piyasada yalıtım yapılan Taş yünü – EPS – XPS gibi ürünler olmakla beraber bunların karşılarında tek ve yıkılmaz bir ürün olarak hem maliyetten hem zamandan hem de garanti süresinden incelendiğinde TERMOSHIELD kullanmak en kârlı çözüm olarak karşınıza çıkacaktır.

 

 1. 9.      4000 renk ve ton seçeneğimiz bulunmaktadır. SOLMAZ – KİR TUTMAZ – YIPRANMAZ – ÇATLAMAZ – DÖKÜLMEZ – ÇEVRE DOSTUDUR – DİĞER ÜRÜNLERİN AKSİNE GAZ SALINIMI YAPMAZ.

 

 1. 10.   Normal boyaların temel malzemesi KALCİD’ dir. KALCİD hava ile çok çabuk tepkimeye girer. Kirlenir-solar-dökülür-çatlar. 

 

Bizim ürünümüzün temel malzemesi SERAMİK‘tir. Dünyada 200’e yakın taklidi, ülkemizde ise 20’ye yakın yerli üretici bulunmaktadır.

 

PEKİ NEDEN TERMOSHIELD;

Burada dikkate alınması gereken konu şudur:

 

TÜM TAKLİT VE YERLİ ÜRETİCİLER VEDE DÜNYADA ÜRÜN İÇERİSİNE EN FAZLA %18 SERAMİK KÜRECİK YERLEŞTİRİLEBİLMİŞTİR.

BİZİM ÜRÜNÜMÜZDE İSE SERAMİK KÜRECİK ORANI % 50’DİR. Bu gibi ürünlerin alımı esnasında   EN 131 belgeniz var mı sorusuna sadece şirketimiz EVET diyebilmekte ve belgeyi sunabilmektedir. EN 131 belgesi seramik oranının %50 olduğunun ispatıdır.

 

 1. 11.   NASA bile atmosferdeki 1660 C ısıdan geçen ve -250 derece soğuğa giren Uzay Mekiğinde bu ürünü kullanmaktadır. Aradaki ısı farkı yaklaşık 1910 derecedir.

 

 1. 12.   Ürünümüz %200 oranında elastiktir. Normal boyanın elastikiyeti ise %3-5’tir. Bu nedenle tuzu, nemi, suyu tolere edemez, çatlar ve yıpranır, dökülür, yanar. Ürünümüzde böyle konular gündeme bile gelemez.

 

 1. 13.   Ömrümüz bina ömrü ile eşittir. Garanti süremiz ise 5 yıldır.

 

 1. 14.   ISI İLETİMİ LAMDA DEĞERLERİ:

EPS-XPS: 0.040

TAŞYÜNÜ: 0.055

TERMOSHIELD: 0.00021’dir.

EPS-XPS’e göre 200 kat, Taşyünü ne göre ise: 300 kat yüksektir.

 

 1. 15.   Yalıtım yasası ülkemizde 2008 yılında çıkmıştır.

2011 yılında zorunlu hale gelmiştir. 2011 yılından bugüne yapılan binalarda yalıtım zorunlu olarak yapılmaktadır. 2017 yılında ise binaların enerji kimlik belgesi olmak zorundadır. Bu belge ile doğalgaz ve elektrik daha ucuza alınacaktır. Yalıtımı iyi olmayan binalar aynı fiyattan, kötü olanlar ise daha yüksek ücretle alabileceklerdir.

2011 yılından önce yapılan binaların çoğunda statik hesaplama bulunmamaktadır. EPS – XPS ve TAŞYÜNÜ kullanıldığında binaya statik olarak m2 ye 11-23 kg yük binmektedir. Bunları uygulamadan önce ise statik raporu alma zorunluluğu bulunmaktadır. Hiç bir statikçi ise bu riske girmeyi uygun görmemektedir. Ürünümüzde m2 ye; 200 gr yük binmektedir. 11-23 kg yük ile 200 gr yükü takdirlerinize sunmaktayız.

Ayrıca diğer ürünlerin kullanımında, mimari dış yüzeyde oluşabilecek değişiklikler için bazı mimarlar dava açabilmektedir. Ankara Batıkent’te 200.000 Tl tazminat kazanılmıştır. Bizim ürünümüz sadece 3 mikron boya ile bu konulardan da sizleri desteklemektedir.

 

 1. 16.   İç mekanlarda uygulandığında ise; %55-60 rutubeti engellemekte, dağ havası ortamı yaratmaktadır. Ülkemize gelecek turistlerin ürünümüzle boyanmış tatil merkezi aramalarının sebebi budur. Sabah 06.30 da dinç bir vaziyette uyanmayı sağlamakta, dağ, yayla havası oluşturmaktadır. Çünkü; ABD – JAPONYA – RUSYA ve çoğu Avrupa ülkesinde EPS-XPS ve kullanımı yasaklanmıştır.

 

 1. 17.   İç mekanda uygulandığında M2 de 450 gr su tutma özelliğimiz bulunmaktadır. Rutubeti engelleyerek 20 m2’lik bir salonda 2 teneke su demektir.

 

 1. 18.   Küf bakterileri %75 ve üzeri ortamda çoğalabilir. Biz rutubeti ve nemi %55’te sabitlediğimizden küf, mantar vs oluşmaz, oluşamaz.

 

 1. 19.   6 cm strafor ve bu straforu 1 m2 için 7 dübelle monte ettiğinizi, dübel deliklerinin de bina statiğine zarar verdiğini, zamanla oradan hava ve su aldığını düşündüğünüzde, bizim bunu daha kaliteli, çevreci, insana, doğaya saygılı %50 seramik küre içeren bir ürünle 3 mikronla ve 6’da  1 sürede yaptığımızı takdirlerinize sunmaktayız. 6 cm lik strafor 5 sene sonra 1 cm’ye düşmektedir, yanma ihtimali bulunmakta ve çevre kirliliği oluşturmaktadır.

 

 1. 20.   Kafelerde vs güneşi, yağmuru önlemesi için kullanılan branda şemsiyeler veya kaplamalar; yukarıdan sigara izmariti atıldığında yanmakta ve ısıyı, soğuğu aynen aşağıya geçirmektedir. Ürünümüzle boyanacak bu branda ve kaplamalar, yanmaz ve ısıyı, soğuğu aşağıya yansıtmaz. Klimatize bir ortam sağlar. Bu da yazın -10 derece, kışın ise +10 dereceye tekabül etmektedir.

 

 1. 21.   Köprüler, viyadükler, demir aksamlar, köprü trabzanları rafineri akaryakıt tankları vs aklınıza gelebilecek her yerde kullanabilirsiniz.

 

KISACASI;

 MÜKEMMEL OLAN BU ÜRÜNÜ SİZLERE, ÜLKEMİZE SUNMAKTAN GURUR DUYMAKTAYIZ.